Pusryčiai madinga
Ne veltui yra sakoma: „Pusryčius pasilikime sau, pietus pasidalinkime su draugais, o vakarienę atiduokime priešams“. Pusryčius verta valgyti ne tik dėl geros savijautos, puikios nuotaikos, sotumo jausmo, bet ir dėl fizinės sveikatos. Kad nebūtume irzlūs ir pikti, turėtume pakankamai energijos atlikti ne tik fizinius, bet ir protinius darbus, nepamirškime rytą pradėti nuo skanaus ir sveiko maisto.
2018 metais atlikto „Mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos“ (HBSC) tyrimo duomenys verčia sunerimti: Lietuvos moksleivių nepusryčiavimas (29 vieta) yra dažnesnis už Europos vidurkį. Lietuvoje ištirta, kad net 48,2% mokinių nevalgo pusryčių darbo dienomis.
Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos 4b klasės mokiniai sausio 4–14 dienomis, aktyviai dalyvavo „Madingų pusryčių“ konkurse. Kokiais skaniais ir sveikais pusryčiais kiekvieną dieną lepinosi vaikučiai, kviečiame pasigrožėti nuotraukų galerijoje. Kviečiame balsuoti už savo mokyklą Facebook socialinime tinkle „Sveikatiados“ puslapyje.
Šaunuoliai tėveliai ir vaikučiai!
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Edita Teiberytė
Kaip elgtis ant ledo?
Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.
Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu. Ypač atsargūs turi būti mėgstantys ant ledo žaisti vaikai (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos informacija).
Laisvės gynėjams atminti – „Atmintis gyva, nes liudija“
Progimnazijos bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje paminėti Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną! Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Nors ir mokydamiesi nuotoliniu būdu, moksleiviai, mokytojai, darbuotojai žvakes uždegė 8.00 val., kad jų liepsnelės plazdėtų visoje Lietuvoje vienu metu.
Po atostogų mokiniai mokysis nuotoliniu būdu
Žiemos (Kalėdų) atostogos pradinių klasių mokiniams baigiasi 2021 m. sausio 3 d., 5–12 kl. mokiniams – sausio 5 d.
Grįžę po žiemos atostogų 1–12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, kaip kad buvo numatyta gruodžio 16 d. Vyriausybės nutarime.
Kaip ir iki šiol neformalusis švietimas stabdomas.
Šventiniai susibūrimai ugdymo įstaigose neorganizuojami.
________________________________________________
Metų sandūroje…
Vėl esame finišo tiesiojoje į besibaigiančių ir artėjančių Naujųjų metų sandūrą. Kaip ir kiekvienais metais šventinis laikotarpis kiekvienam iš mūsų atneša trupinėlį susikaupimo, sustiprina artimųjų ilgesį ir priverčia pareflektuoti apie nuveiktus ar taip ir nenuveiktus darbus, įvykdytus ir ne taip sėkmingai įvykdytus planus, apmąstyti, kaipgi iš esmės mums sekėsi per tuos 12 mėnesių. Niekas negali paneigti, kad 2020-ieji – tikrų iššūkių metai. Kova su pandemija privertė pasaulį keistis iš esmės. Šiuo metu materialinės vertybės pasidarė itin nereikšmingos. Tai, kas mums visiems svarbu, atrodo, yra taip paprasta, bet, kita vertus, šiandienos kontekste ir neįmanoma… Paklauskime kiekvienas savęs, kada paskutinįkart laisvai ir be baimes apkabinome savo šeimyniškius? Kada nevaržomai ir nerūpestingai ėjome gatve į darbą ar tiesiog be rūpesčio skaitėme dienos naujienas? Turbūt mūsų visų atsakymas būtų vienas ir tas pats: „seniai”. Ir tiesa – gyvenimas apsivertė 180 laipsnių kampu.
Tad artėjančių švenčių proga norėčiau palinkėti visiems neprarasti sąmoningumo, žmogiškumo, vilties ir pozityvumo. Nepraraskime ryšio vieni su kitais, susivienykime, tikėkime, įgalinkime save naujiems darbams bei iššūkiams artėjančiais metais. Ar 2021-ieji bus lengvesni? Turbūt, kad ne. Ar bus kitokie? Tikrai, taip. Ar bus geresni? Žinoma – jei norime pakeisti pasaulį, pradėkime nuo savęs ir pradėkime šiandien! Gražių artėjančių švenčių Jums ir Jūsų artimiesiems.
Progimnazijos direktorius Viljamas Bakšys