Mokslo metų baigimo šventė
Birželio 19 d. vyko 5–9 klasių mokinių Mokslo metų baigimo šventė. Renginį pradėjo mokyklos direktorė J. Volbikienė, kuri pasveikino visus su sėkmingai pasibaigusiais mokslo metais, padėkojo mokiniams, mokytojams ir tėvams, globėjams už bendrą darbą, palinkėjo gražios vasaros, gerų ir prasmingų atostogų.
Šventės metu buvo pagerbti mokiniai, kurie mokslo metus baigė vien tik 9–10 balų įvertinimais, nepraleido nei vienos pamokos per antrąjį pusmetį, pasiekė aukštų rezultatų dalyvaudami olimpiadose, išsiskyrė aktyvia sportine veikla, buvo aktyvūs Mokinių tarybos nariai, pasižymėjo aukštais atskirų dalykų pasiekimais ar padėjo organizuoti mokyklos renginius.
Svarbiausia šventės akimirka – pagrindinio ugdymo programos I-osios dalies baigimopažymėjimų įteikimas aštuntų klasių mokiniams. Šia proga padėkos žodžius tarė ir patys aštuntokai – jie dėkojo mokytojams, tėvams, globėjams bei draugams už palaikymą, kartu praleistą laiką ir įgytą patirtį.
Šventinę nuotaiką kūrė muzikos mokytojos Rugilės bei aštuntos klasės mokinės Rusnės muzikiniai pasirodymai. Dėkojame visiems už prasmingus ir įsimintinus metus – iki pasimatymo rudenį!
Apsilankymas Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje
Birželio 13 d. 5a kl. mokiniai keliavo į Kauną - Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Penktokai dalyvavo edukacijoje „Pasaulio gyvūnai“, diskutavo, atliko užduotis ir susipažino su įspūdinga gyvūnų kolekcija - nuo smulkiausių vabzdžių iki milžiniškų žinduolių. Gidas įdomiai papasakojo apie įvairių rūšių ypatybes, gyvenimo būdą ir prisitaikymą prie aplinkos. Mokinių nuomone, į šį muziejų verta grįžti dar ne kartą. Kelionė buvo puiki galimybė ne tik plėsti žinias apie mus supantį pasaulį, bet ir smagiai bei prasmingai praleisti laiką su bendraklasiais.
Aštuntokų projektinių darbų pristatymas
Birželio 13 d. mokyklos aktų salėje vyko aštuntų klasių mokinių projektinių darbų pristatymas (TŪM II, STEAM projektas „Kuriame kitaip“, 56 veikla). Aštuntokai pristatė savo individualius bei grupinius projektinius darbus. Juose atsiskleidė mokinių žinios, kūrybiškumas, kritinis mąstymas ir gebėjimas argumentuotai pateikti savo idėjas. Mokiniai ne tik pasakojo apie savo tyrimus ar kūrybinius sprendimus, bet ir atsakinėjo į auditorijos klausimus.
Pristatymus stebėjo septintų klasių mokiniai – būsimieji projektinių darbų autoriai. Jiems tai buvo vertinga patirtis: galimybė susipažinti su projektinio darbo struktūra, temų įvairove ir viešojo kalbėjimo svarba.
Renginyje taip pat buvo pristatyti Gamtos tyrėjų studijos mokinių (TŪM II projekto 60 veikla) tiriamieji darbai. Visą renginį moderavo lektorius Stepas Šafranauskas. Jo profesionalumas padėjo sukurti jaukią, palaikančią atmosferą, o dalyviams suteikė pasitikėjimo savimi.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
Edukacinė-pažintinė išvyka į Alytų ir Kauną
Birželio 11 d. 9 klasės mokiniai vyko į edukacinę-pažintinę išvyką į Alytų ir Kauną. Pirmiausia aplankė Alytų, kur Šv. Kazimiero parapijos namuose dalyvavo edukacijoje apie Karolį Akutį – šių laikų jauną tikintį žmogų, dar vadinamą „Dievo geimeriu“. Birželio 13 d. jis bus paskelbtas šventuoju. Vienuolė įtaigiai papasakojo apie Karolio gyvenimą, tikėjimo kelią, jam užtarus įvykusius stebuklus bei svarbius darbus, kuriuos nuveikė dar būdamas paaugliu. Mokiniai sužinojo, kaip Karolis gebėjo derinti šiuolaikines technologijas ir gilų dvasinį gyvenimą, tapo pavyzdžiu šių dienų jaunimui.
Po šios įkvepiančios ir prasmingos dalies mokiniai vyko į Kauną, kur atsipalaidavo ir linksmai praleido laiką „Žalgirio“ arenos baseine. Išvyka buvo kupina ne tik žinių ir dvasinių patyrimų, bet ir smagių akimirkų bei bendrystės.
Kelionė į Estiją
Birželio 5–6 dienomis 5–8 kl. mokiniai vyko į įspūdingą edukacinę kelionę į Estiją, organizuotą įgyvendinant projektą „Tūkstantmečio mokyklos II“ (Gamtos tyrėjų studija – 60 veikla ir Technologinės dirbtuvės – 62 veikla).
Pirmoji diena buvo kupina atradimų Taline. Vaikai vaikštinėjo po Kadriorgo parką, kurio meniški gėlynai, tvarkingi takeliai ir istorinė aplinka sužavėjo savo ramybe ir grožiu. Vėliau visi grožėjosi senamiesčiu – siaurų gatvelių labirintais, senoviniais pastatais. Viduramžiška dvasia žadino vaizduotę ir kvietė į kelionę laiku. Mokiniai ne tik žavėjosi architektūra, bet ir klausėsi įdomių gidės pasakojimų apie Estijos istoriją bei kultūrą.
Antroji diena atnešė dar daugiau įspūdžių Tartu mieste esančiame AHHAA mokslo centre. Mokiniai dalyvavo įdomiose edukacijose: „Kavos kristalai“ ir „Akių chirurgija“.
Išvyka paliko neišdildomą įspūdį – mokiniai parsivežė ne tik naujų žinių, bet ir nepamirštamų emocijų, įspūdžių bei įkvėpimo tolesniam pažinimui. Toks mokymasis keliaujant – viena vertingiausių patirčių, ugdanti smalsumą, kūrybiškumą ir motyvaciją pažinti pasaulį plačiau.
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra