Išvyka į Kauną

Birželio 3 d. 7a ir 8a klasių mokiniai vyko į Kauną. Kauno IX forte dalyvavo trumpojoje apžvalginėje ekskursijoje „IX forto istorija“. Sužinojo apie skirtingus IX forto istorijos laikotarpius, lankėsi forto požemiuose,  gynybinėje sienoje supažino su Kauno tvirtovės ginkluote, apsilankė buvusių pabūklų ir parako saugyklų patalpose. Edukacinio užsiėmimo metu sužinojo apie tarpukariu IX forte veikusį Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo skyrių: tuometinės įkalinimo įstaigos struktūrą, vidaus taisykles ir bausmių sistemą. Naudodami kalinių sukurtą šifrą siekė atskleisti paslaptį, kaip ir kur kratos metu kaliniai nuo kalėjimo prižiūrėtojų slėpė nelegalią spaudą. 

Prenumeruokite naujienlaiškius