Vytauto Didžiojo g. 53a,

Jurbarkas

LT-74135

Tel. +370 447 71 830

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

mokykla2018spalisss

2024 gegužės 8, trečiadienis 14:45:18

Pamokų laikas

  1 kl. 2–8 kl.
1. 8.00–8.35 8.00–8.45
2. 8.55–9.30 8.55–9.40
3.  9.50–10.25  9.50–10.35
4. 10.55–11.30 10.55–11.40
5. 12.00–12.35 12.00–12.45
6. 12.55–13.40
7. 13.50–14.35
8. 14.45–15.30

Elektroninis paštas

El. paštas:

Slaptažodis:


 Jurbarko švietimo centras

 Nacionalinė švietimo agentūra

 Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Progimnazijos reorganizavimas

 

 
  Vadovaudamasi Jurbarko savivaldybės tarybos 2024 m. balandžio 25 d. sprendimais Nr. T2-92 „Dėl sutikimo reorganizuoti Jurbarko r. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinę mokyklą, prijungiant prie Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos, ir pritarimo reorganizavimo sąlygų aprašui“ ir Nr. T2-93 „Dėl sutikimo reorganizuoti Jurbarko r. Viešvilės pagrindinę mokyklą, prijungiant prie Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos, ir pritarimo reorganizavimo sąlygų aprašui“, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazija dalyvauja reorganizavime. Po reorganizavimo Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla vykdys ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, kitas švietimo programas, o jos Viešvilės ir Smalininkų Lidijos Meškauskaitės skyriai – ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, kitas švietimo programas. Reorganizavimo pabaiga – 2024 m. rugpjūčio 30 d. Pridedama Jurbarko savivaldybės tarybos sprendimai T2-92 ir T2-93. Nuostatų projektas.

 

Gegužės 10 d. - Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena

Narių vertinimas:  / 1
BlogiausiasGeriausias 

   Gegužės 10-ąją minima pasaulinė Judėjimo sveikatos labui diena, kurią 2000 m. paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Ši diena skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui.
   Minint šią dieną PSO siekia atkreipti visuomenės dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą siekiant išvengti lėtinių neinfekcinių ligų, skatinti informavimą ir dalyvavimą sveikatinančiose fizinio aktyvumo veiklose, taip pat pateikia nesudėtingų, lengvai suprantamų fizinio aktyvumo rekomendacijų įvairioms socialinėms ir amžiaus grupėms (mokykla, vietos bendruomenė, darbovietė, seniūnija, nevyriausybinė organizacija ir pan.).

   Mokslinių tyrimų duomenimis, didesnis dėmesys, skiriamas fiziniam aktyvumui jau nuo vaikystės, padeda sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto. Be to, reguliari fizinė veikla padeda formuotis sveikos gyvensenos įpročiams. Pastebėta tendencija, kad suaugę žmonės, vaikystėje buvę fiziškai aktyvūs, tokie išlieka ir ateityje. Stebėjimų ir eksperimentinių tyrimų duomenimis nustatyta, kad reguliarus ir pakankamas fizinis 5–17 metų vaikų aktyvumas suteikia reikšmingą naudą jų sveikatai.

Fizinis aktyvumas gerina:

  • fizinę ir psichosocialinę būklę;
  • savivertę, pasitikėjimą savimi;
  • raumenų ištvermę, kaulų stiprumą;
  • judesių koordinaciją, pusiausvyrą, darbą komandoje;
  • pažintinius įgūdžius.

Fizinis aktyvumas sumažina:

  • depresijos, nerimo simptomus;
  • širdies ir kraujagyslių, medžiagų apykaitos ligų riziką;
  • arterinį kraujo spaudimą vaikams, sergantiems lengvo laipsnio pirmine arterine hipertenzija;
  • virškinimo sistemos sutrikimus;
  • antsvorį;
  • cholesterolio ir / ar trigliceridų koncentraciją vaikams, sergantiems nutukimu ar turintiems didelę cholesterolio koncentraciją.

Vis dėlto išvardinti fizinio aktyvumo privalumai dažnai nemotyvuoja vaikų ir paauglių. Jie aktyvią fizinę veiklą dažniausiai renkasi dėl fizinio įvaizdžio ar kūno sudėties gerinimo, dėl socializacijos ar iš nuobodulio.

Fizinis pasyvumas yra vienas veiksnių, didinančių riziką susirgti nutukimu, diabetu, hipertenzija, širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ligomis, nuotaikos ir nerimo sutrikimais. Apskaičiuota, kad pasaulyje fizinis pasyvumas yra pagrindinė priežastis vystytis įvairioms neužkrečiamosioms ligoms: apie 21–25 proc. – krūties ir gaubtinės žarnos vėžiu, 27 proc. – diabetu, apie 30 proc. – išemine širdies liga. Iš 6 PSO regionų Europoje neužkrečiamųjų ligų paplitimas yra didžiausias. Kasmet dėl su fiziniu pasyvumu susijusių ligų Europoje miršta apie 1 mln. žmonių.

Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos mokiniai taip pat aktyviai minėjo Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną. Šokio, kūno kultūros pamokų, klasių valandėlių metu išbandė naujus užsiėmimus su šiaurietiškojo vaikščiojimo lazdomis, pradinių klasių mokiniai mankštas paįvairino spalvingais balionais.

Vyresnių klasių mokiniai taip pat dalyvavo iššūkyje „Ženk nerūkęs“, kurį skelbia Narkotikų, alkoholio ir tabako kontrolės departamentas. Vienareikšmiškai mokiniai sutinka, kad nieko nėra geriau, kaip grynas oras, aktyvus laisvalaikis, sveikas maistas ir geri draugai šalia.

Vaikai primena: judėjimas – sveikata!!!

Parengta pagal: https://sam.lrv.lt/

Visuomenės sveikatos specialistė Edita Teiberytė