Vytauto Didžiojo g. 53a,

Jurbarkas

LT-74135

Tel. (8 447) 71 830

Faks. (8 447) 71 830

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

mokykla2018spalisss

*** *** ***
2021 liepos 26, pirmadienis 22:14:44

Pamokų laikas

  1 kl. 2–8 kl.
1. 8.00–8.35 8.00–8.45
2. 8.50–9.25 8.50–9.35
3.   9.40–10.15   9.40–10.25
4. 10.40–11.15 10.40–11.25
5. 11.40–12.15 11.40–12.25
6. 12.30–13.15
7. 13.20–14.05
8. 14.10–14.55
9. 15.00–15.45

Elektroninis paštas

El. paštas:

Slaptažodis:


Dabar svetainėje 72 svečiai (-ių) ir narių nėra

 Nacionalinis egzaminu centras

 Jurbarko švietimo centras

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 

Kitoks laisvalaikis

Narių vertinimas:  / 13
BlogiausiasGeriausias 

 

Laisvalaikį galima leisti įvairiai, tačiau kalbant su mokiniais, jų tėvais, neretai susidaro įspūdis, kad vaikai, užuot bendravę tarpusavyje, lavinę socialinius įgūdžius ar sportavę, vis dažniau ir daugiau laiko leidžia prie kompiuterių ekranų, socialinių tinklalapių ar virtualiose žaidimų erdvėse. Klausite, ar galime šiandieniniam jaunam žmogui pasiūlyti kažką įdomesnio, naudingesnio? Atsakysiu: taip, rinktis yra iš ko, tereikia mokinį pakreipti tinkama linkme.

Visada smagu sužinoti, girdėti apie mokinių pasiekimus, laimėjimus įvairiose olimpiadose, varžybose. Neseniai skelbėme, jog mūsų mokyklos mokinių komanda 2013 m. Jurbarko rajono bendrojo lavinimo mokyklų šachmatų varžybose pelnė pirmąją vietą. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio šachmatų finalinėse varžybose Kaune ši komanda taip pat pasiekė aukštų rezultatų. Varžyboms mokinius ruošė Valentinas Jankūnas. Keletas klausimų apie žaidimą šachmatais mūsų mokyklos Šachmatininkų būrelio vadovui, Jurbarko šachmatų klubo „Bokštas“ prezidentui.

Kuo yra ypatingas žaidimas šachmatais, kuo jis skiriasi nuo kitų stalo žaidimų?

Nuo seno pastebėta, kad šachmatų žaidimas kažkuo labai primena gyvenimą. Šachmatai jungia sporto, meno ir mokslo elementus, jie padeda formuoti geriausius charakterio bruožus, lavina protą ir meninį skonį. Kai žmogus žaidžia šachmatais, jis ne tik mąsto, bet ir nepapratai emocingai reaguoja į kovos peripetijas: jaučia džiugesį ar nusivylimą, gėrisi gražiu ėjimu bei kombinacija, džiaugiasi pergale arba liūdi pralaimėjęs. Šachmatai pirmiausia moko būti objektyviu. Dideliu šachmatų meistru galima tapti tik supratus savo klaidas ir trūkumus. Visai kaip gyvenime.

Šachmatai labai paplitę pasaulyje. Tarptautinį reitingą turinčių žaidėjų pasaulyje yra per 157 tūkstančius, Lietuvoje - 574 žaidėjai, Jurbarke – 3 žaidėjai. Žaidžiančių aktyviai yra gal 20 kartų daugiau, o mokančių žaisti, manau, kelis šimtus kartų daugiau nei reitinguotų.

Ar žaisti šachmatais gali kiekvienas, ar tam reikia ypatingų gebėjimų?

Šachmatais gali žaisti kiekvienas. Dažniausiai geriausiai sekasi tiems, kuriems sekasi tikslieji mokslai. Bet būną ir išimčių.

Papasakokite apie savo veiklą, susijusią su šachmatais.

Aš pradėjau žaisti šachmatais ketvirtoje klasėje mokydamasis Kauno rajono Čekiškės vidurinėje mokykloje. Perskaičiau kelis kartus bibliotekose rastas knygas apie šachmatus. Tada varžybų organizuodavo mažai. Rimtai šachmatais susidomėjau mokydamasis Vilniaus universitete, o dar rimčiau pagal paskyrimą atvykęs dirbti į Jurbarką. Tada daug žaidžiau krepšinį ir šachmatais. Viena sporto šaka netrukdė kitai. Manau, kad net padėjo.

Šachmatai mane patraukė tuo, kad jie aktyvina žmogaus protinę veiklą: valią, savikontrolę, loginį mąstymą, fantaziją, sugebėjimą apskaičiuoti, mokėjimą susikaupti, savikritiką ir t.t.

Kaip manote, kodėl vaikams naudinga mokytis žaisti šachmatais?

Vaikams naudinga mokytis žaisti šachmatais, nes vertingiausia šachmatų savybė - intelekto lavinimas, padedantis žmogui spręsti sunkius, nestandartinius uždavinius. Sudėtingi, prieštaringi šachmatininko samprotavimai, nuolatinė padėties kaita lentoje ir vertybių pervertinimas – ši šachmatų kovos dialektika yra puiki žmogaus protinių jėgų treniruotė.

Kokio amžiaus mokiniai gali mokytis žaisti šachmatais?

Šachmatais gali mokytis žaisti įvaraus amžiaus mokiniai. Norint pasiekti aukštų rezultatų, reikia pradėti kuo anksčiau.

Kiek laiko mūsų mokykloje veika šachmatininkų būrelis?

Šachmatininkų būrelis mokykloje gyvuoja antrus metus. Užsiėmimai vyksta ketvirtadieniais nuo 18 val. 105 kabinete. Šiuo metu būrelio užsiėmimus lanko apie 12 mokinių.

Geriausi mokyklos šachmatininkai: Ignas Mockaitis, Žilvinas Pranaitis, Adomas Kulikauskas ir Kamilė Ambrutaitytė, jie pernai ir šiemet tapo Jurbarko rajono bendrojo lavinimo mokyklų nugalėtojais.

Šiems mokiniams teko mokyklos ir rajono garbę ginti Lietuvos mokinių olimpinio festivalio šachmatų finalinėse varžybose Kaune. Šį kartą mokiniai maloniai mane nustebino. Jie tris mačus laimėję, tris pralaimėję ir vieną baigę lygiomis užėmė 12 vietą. Ypač malonu, kad pavyko nugalėti Tauragės ir Raseinių mokyklų šachmatininkus, lankančius treniruotes sporto mokyklose ir besitreniruojantys ne dvi valandas per savaitę,  kaip mes, o žymiai daugiau.

Aišku, turbūt supratote, kad mokyklos šachmatininkai treniruojasi ne tik mokykloje, bet ir žaidžia namuose, o taip pat įvairiose rengiamose varžybose Jurbarke ir kituose rajonuose.

Jurbarke yra šachmatų klubas „Bokštas“, kuris rengia varžybas mūsų mieste, aktyviai dalyvauja įvairiuose miestuose rengiamose varžybose. Klubo nariai renkasi į treniruotes antradieniais nuo 18 val. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto komplekso patalpose.

Naudodamasis proga noriu mokinius pakviesti nepabijoti išbandyti save. Gal Jūs turite užslėptų talentų ir galite tapti labai gerais žaidėjais? O gal Jums patiktų gerai praleisti laiką prie šachmatų lentos draugų būryje? Laukiame Jūsų!

Dėkoju už atsakymus.

Jei Jus sudomino žaidimas šachmatais, norite turiningiau praleisti laiką, kviečiame mūsų mokykloje lankyti Šachmatininkų būrelį ketvirtadieniais 18.00 – 19.30 val. 105 kab. Kreiptis galite telefonu 861156373

Mokytoja I. Valošinienė